KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14456128
*
nr 1445 6128
Sven Ã…ke Svenson
(f. 1942), Sverige
Oljemålning, Landskap med hus, Signerad. Olja på duk, yttermått inklusive ram: 57x67 cm
Sven Åke Svenson, svensk fotograf, målare, tecknare och grafiker född 1942.
Följerätt
Utrop:
500 kr
Såld:
100 kr
Sista tid för bud online:
måndag 31 januari 2022
kl 20:29:24
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
31/1 19:46:06
1
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
Sven Ã…ke Svenson
Sven Åke Svenson, svensk fotograf, målare, tecknare och grafiker född 1942.
Läs mer om Sven Ã…ke Svenson
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: landskap landskap med hus landskapsmotiv landskapsmåleri olja olja på duk oljemålning oljemålningar sven åke svenson svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
8344 Oljemålning
Alexander Tolstoy (1895-1969), Sverige. Signerad, ..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
20 maj kl 18:58
-
8359 Oljemålning
Alf Wesström (1915-1982), Sverige. Signerad, naken..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
20 maj kl 20:50
-
1038 Oljemålning
Anders Wahlgren, Signerad, kustlandskap. Olja på d..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
20 maj kl 20:50
-
7418 Oljemålning
Bengt Ellis (1923-2006), Sverige. Signerad och dat..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
20 maj kl 19:29
-
8313 Oljemålning
Bruno Karlsson (1927-2020), Sverige. Sig, kustland..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
20 maj kl 18:33
-
7076 Oljemålning
Edvin Ollers (1888-1959), Sverige. Signerad, dater..//
Aktuellt bud: 1.100 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
20 maj kl 19:52
*
Sven Ã…ke Svenson
Sven Åke Svenson, svensk fotograf, målare, tecknare och grafiker född 1942.
Läs mer om Sven Ã…ke Svenson
nr 1445 6128
Sven Ã…ke Svenson
(f. 1942), Sverige
Oljemålning, Landskap med hus, Signerad. Olja på duk, yttermått inklusive ram: 57x67 cm
Sven Åke Svenson, svensk fotograf, målare, tecknare och grafiker född 1942.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 500 kr |
Såld: | 100 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 31 januari 2022 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
31/1 19:46:06 | 1 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
Sven Ã…ke Svenson
Sven Ã…ke Svenson, svensk fotograf, mÃ¥lare, tecknare och grafiker född 1942.Läs mer om Sven Ã…ke Svenson
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: landskap landskap med hus landskapsmotiv landskapsmåleri olja olja på duk oljemålning oljemålningar sven åke svenson svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
8344 Oljemålning
Alexander Tolstoy (1895-1969), Sverige. Signerad, ..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
20 maj kl 18:58 -
8359 Oljemålning
Alf Wesström (1915-1982), Sverige. Signerad, naken..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
20 maj kl 20:50 -
1038 Oljemålning
Anders Wahlgren, Signerad, kustlandskap. Olja på d..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
20 maj kl 20:50
-
7418 Oljemålning
Bengt Ellis (1923-2006), Sverige. Signerad och dat..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
20 maj kl 19:29 -
8313 Oljemålning
Bruno Karlsson (1927-2020), Sverige. Sig, kustland..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
20 maj kl 18:33 -
7076 Oljemålning
Edvin Ollers (1888-1959), Sverige. Signerad, dater..//
Aktuellt bud: 1.100 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
20 maj kl 19:52